Strój do pracy dla kobiety sukcesu: 3 niezbędne elementy

Współczesne kobiety łączą wiele życiowych ról. W pracy są profesjonalistkami, które doskonale realizują powierzone im zadania i osiągają zamierzone cele. Muszą odpowiednio się ubierać, dbając, by ich strój zgadzał się z obowiązującym w firmie dress code-m. Znajomość trzech niezbędnych elementów stroju do pracy pomoże przebojowym Paniom zbudować niejedną biznesową stylizację. 

Posiadanie tych podstawowych elementów ubioru pomoże Ci w szybkim skomponowaniu stroju biznesowego, który będzie funkcjonalny i wygodny. W ten sposób skutecznie stworzysz profesjonalny biznesowy wizerunek, z którym będziesz kojarzona na co dzień. 

Biznesowa sukienka 

Kobiety powinny postawić na eleganckie sukienki. Z pewnością jako kobieta sukcesu nie raz założysz ją na kolację biznesową, spotkanie z kontrahentem w biurze albo imprezę firmową. Pozwala na szybkie stworzenie stylizacji – wystarczy sięgnąć po czółenka, gładkie cieliste rajstopy i torebkę, i już można pędzić na spotkanie. 

Wybierając w sklepach modele sukienek biznesowych zadbaj o to, by nie były wyzywające. Powinny mieć długość do kolana (mogą być o 6 cm krótsze albo dłuższe), niewielki dekolt oraz jednolity kolor. W zależności od posiadanej figury powinnaś wybrać dopasowany do sylwetki fason, np. ołówkowy albo delikatnie rozkloszowany. Sukienka powinna mieć rękawy –  krótkie albo o modnej długości do łokcia. Może to być standardowa „mała czarna”, ale nie musisz bać się stonowanych kolorów: butelkowej zieleni, bordowego, niebieskiego, granatu, czerwieni. 

Marynarka 

Najważniejszy element w szafie przebojowej kobiety sukcesu. Nie ma drugiej tak uniwersalnej rzeczy. Warto w tym przypadku postawić na klasyczny dopasowany krój z rewersowym kołnierzem. Z pewnością pozwoli Ci podkreślić profesjonalizm i poważne podejście do pracy. Możesz ją zestawić ze spodniami z takiego samego materiału albo spódnicą (i masz gotowy damski garnitur). Powinnaś w swojej szafie mieć obowiązkowo szarą, granatową i czarną marynarkę.

Pojemna torebka 

Może i pojemna torebka nie jest elementem garderoby, ale stanowi dodatek, który z pewnością będzie stanowił rewelacyjne dopełnienie każdej biznesowej stylizacji. Warto postawić na gładką torebkę z naturalnej skóry. Radzimy sięgnąć po modele trapezowe – są niezwykle pojemne, bez trudu zmieścisz w nich dokumenty, narzędzia do pracy (tablet, laptop, smartfon) oraz kosmetyczkę i portfel, jak również wiele drobiazgów, które chcesz mieć zawsze przy sobie. Zimą wybieraj torebki w ciemnych kolorach: czarnym, brązowym, bordowym czy niebieskim. Latem stawiaj na lekkie, pastelowe kolory, beże i szarości.