Kobiecy styl biznesowy – zasady, których powinnaś przestrzegać

Kobiety na co dzień mierzą się z różnymi życiowymi rolami – w każdej z nich starają zachować się odpowiednio, także poprzez dobór stroju. Codziennie stają przed nie lada wyzwaniem – muszą dopasować strój do pracy, który zagwarantuje im odniesienie sukcesu i pewność siebie. 

Kobieca stylizacja biznesowa

jest nie lada wyzwaniem. Powinna podkreślać atuty figury, kojarzyć się z profesjonalizmem, elegancją oraz nawiązywać do piastowanego stanowiska. Ważne jest także, aby była zgodna z zasadami dress code-u. Poniżej znajdziesz kilka zasad, których powinnaś przestrzegać, by nie popełnić wizerunkowej wpadki. 

 1. Dopasuj strój do sylwetki.

  Niezwykle istotną kwestią jest mądre dopasowanie codziennego ubioru do posiadanej figury. Nie ma nic gorszego, niż zbyt mocno dopasowane ubranie, które opina ciało. Podobnie nieestetycznie wyglądają rzeczy, które są zbyt luźne i powiewają na wietrze. W obydwu przypadkach nie są ani eleganckie, ani nie prezentują się dobrze. 

 2. Noszenie stonowanych kolorów.

  Unikaj krzykliwych barw, nachalnych wzorów i printów. Jeśli koniecznie chcesz wprowadzić do stylizacji jakiś bardziej ekstrawagancki wzór, niech będzie przemycony w dodatkach, np. na torebce, szalu albo apaszce. 

 3. Ever green – biała koszula

  To najbardziej klasyczny element ubrania biznesowego, zarówno damskiego, jak i męskiego. Panie mogą ją założyć do spódnicy, garsonki albo garnituru. Będzie świadczyć o Twoim profesjonalizmie i elegancji. Sprawdzi się zarówno na ważnym spotkaniu z klientem, jak i na obradach zespołu w pracy.  Odrobinę ekstrawagancji można w niej przemycić za pomocą zdobień na mankietach oraz kołnierzyku. 

 4. Marynarka/żakiet

  – każda Kobieta powinna mieć w swojej szafie marynarki w kolorze grafitu, granatu, odcieniach szarości i czerni. Pasują do każdej stylizacji. 

 5. Sukienka

  – jeśli Twoja firma dopuszcza noszenie ich w pracy. W takim przypadku musisz zadbać, by była typowo wizytowa, klasyczna i elegancka. Sukienka powinna sięgać do kolana – maksymalnie 6 centymetrów powyżej niego. Możesz połączyć ją z wysokimi szpilkami – z pewnością wywołają efekt wow i dodatkowo wysmuklą sylwetkę. 

 6. Elegancka bluzka

  – Panie powinny sięgać po fasony wykonane matowego materiału, o stonowanym kolorze, bez zbędnych zdobień czy printów.  Polecamy ich Właścicielkom zadbać, by bluzki były uszyte z dobrego jakościowo materiału, dzięki czemu mniej się spiorą i wypłowieją. Powinnyśmy także unikać przeźroczystych wstawek – takie ubrania zostawmy na prywatne okazje. 

Stosowanie się do powyższych zasad nie powinno przysporzyć Ci problemów. Z pewnością skomponujesz z wymienionych elementów niejedną ciekawą biznesową stylizację, która będzie kobieca i elegancka zarazem.