Dress code – kolory w stroju biznesowym 

Kobiety, które dopiero zaczynają budować swój biznesowy wizerunek, często są zagubione w kwestii doboru kolorystyki ubrań. Z tego powodu najczęściej trzymają się bezpiecznej klasyki, wybierając czerń oraz biel, doskonale znaną z innych aktywności – egzaminów czy rozmów kwalifikacyjnych. Trzeba jednak pamiętać, że biznesowa garderoba może mieć znacznie więcej kolorów. 

Oczywiście, podczas kompletowania ubrań do pracy, trzeba trzymać się klasycznych kolorów. Styliści radzą, aby sięgać po stonowane barwy, które podkreślają kobiecą urodę. Jeśli chcesz postawić na wzory, sięgnij po motywy geometryczne. Unikaj bluzek w groszki albo kwiatki  (popularne łączki). Efekt jest infantylny, a przecież zależy Ci na profesjonalnym wizerunku. 

Czerń w biznesie 

To najpopularniejszy i zarazem niezwykle elegancki kolor ubrań biznesowych. Nie możemy jednak zapominać o tym, że czerń jest niezwykle mocnym kolorem. Określana bywa barwą autorytetu. Nie należy sięgać po nią przed spotkaniami porannymi, a w ciągu dnia najlepiej urozmaicić stylizację innymi akcentami kolorystycznymi przemyconymi w elementach garderoby albo w dodatkach. 

Klasyczna biel 

Kolor biały świetnie komponuje się z innymi barwami. W biznesowych damskich stylizacjach powinien pojawiać się tylko na jednym elemencie garderoby – koszuli albo bluzce. Mogą one pojawiać się w codziennych stylizacjach do pracy. Można do niej dobrać praktycznie każdy kolor, warto jednak pamiętać, by nie stosować więcej niż trzech kolorów równocześnie. 

Odważna czerwień 

Czerwień to kolor kojarzony przede wszystkim z namiętnością. Jest to jednak również kolor pasji, jak i konfrontacji. Jeśli zakładasz czerwone ubranie, musisz być gotowa na spojrzenia osób, które przyciągniesz. Dlatego najczęściej stosują ją przebojowe i pewne siebie kobiety. Na biznesowe stylizacje na bazie czerwieni mogą pozwolić sobie Panie, które są na stanowiskach menedżerskich albo są Właścicielkami firm. Osoby na niższych stanowiskach mogą przemycić ten kolor w dodatkach albo na butach. 

Stonowane szarości 

Najbardziej uniwersalny kolor w damskim dress codzie. Jest w zasadzie całoroczny – sprawdzi się zarówno jesienią i zimą, jak i w ciepłe miesiące wiosenne i letnie. Jest synonimem skromności. Pozbawiony emocji i określany często jako kolor-tło, symbolizuje również opanowanie oraz wysokie kompetencje. 

Dobranie kolorystyki stroju powinnaś oprzeć na swoich cechach charakteru. Przebojowe osoby z powodzeniem mogą sięgać po czerwień, jednak, jeśli nie lubisz się wyróżniać, wybierz z wachlarza szarości. Ubranie należy także dobrać do sytuacji, jakie czekają nas w ciągu dnia.